Strona główna

Jesteś tu: » Strona główna

4.edycja zmagań z piłką siatkową plażową pod nazwą PUCHAR ORLIKA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ 2018 jest już za nami.

PUCHAR ORLIKA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ 2018
czytaj więcej

W dniu 3 września 2018 r. (poniedziałek) o godzinie 9,00 odbedzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019- poprzedzone udziałem we Mszy Św. o godz. 8,00. Szczegóły dowozów uczniów na plakacie.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
czytaj więcej

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Ruszowie brali w tym roku udział  w IX edycji akcji  „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, zorganizowanej  przez Fundację Studio Wschód i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

 

Nasz pobyt trwał od 3 do 12 lipca. Grupa liczyła 14 osób, w tym 11 uczniów i 3 nauczycieli.

Pożyteczna praca, żywa nauka historii, turystyka i rozrywka- czyli o pobycie ruszowskich uczniów i nauczycieli na Ukrainie
czytaj więcej

           W roku szkolnym 2017/2018 odbyła się X Edycja Gminnych Meczy Matematycznych. Rozegraliśmy 6 meczy, po 2 w każdej szkole: w  SP Ruszów, SP Czerwona Woda
i SP Węgliniec. Tegoroczną edycję wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ruszowie,
z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy wygranej. W nagrodę na zakończenie Meczy pojechaliśmy 14 czerwca 2018 r. na wycieczkę do MRU – Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego i do Świebodzina. W wycieczce wzięli udział uczestnicy Gminnych Meczy Matematycznych  i uczniowie wyróżnieni w konkursach matematycznych. Przejazd autokarem zasponsorował Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec, pan Stanisław Mikołajczyk,
a bilety wstępu Rada Rodziców, za co bardzo dziękujemy.

WYCIECZKA NA ZAKOŃCZENIE  GMINNYCH MECZY MATEMATYCZNYCH
czytaj więcej

Na stadionie Strzelinianki w Strzelinie w dniu 23 czerwca 2018 r. rozegrano VIII Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF Województwa Dolnośląskiego. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP oraz Komenda Wojewódzka PSP  we Wrocławiu. W zawodach wzięły udział drużyny, które wcześniej zwyciężyły w zawodach na szczeblu swoich powiatów.

Dziewczęta z MDP Ruszów wicemistrzyniami woj. dolnośląskiego w zawodach pożarniczych.
czytaj więcej

Po uzyskaniu kwalifikacji poprzez zawody powiatowe i strefowe, przyszedł czas na ostatnie sportowe wyzwanie w roku szkolnym 2017/2018. Owe kwalifikacje uzyskało 5 uczniów (Maciej Magiera, Bartłomiej Chojnacki, Piotr Ogórek, Kewin Łazowski, Kacper Jewiarz) i 1 uczennica (Natalia Swider).

Sukces w Mistrzostwach Dolnego Śląska w 10 roku medalowych zmagań!
czytaj więcej
  • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dniach: 21 i 22 czerwca 2018 r. wg harmonogramu przedstawionego na plakacie.

W obydwu dniach wszystkich uczniów obowiązuje obecność w szkole oraz galowy strój.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Dnia 12 czerwca 2018 roku uczniowie klasy 4a, 5 i 6b  wraz z opiekunkami udali się
na jednodniową wycieczkę do Zielonej Góry. Grupa liczyła 38 osób.

Atrakcyjna i bardzo urozmaicona wycieczka do Zielonej Góry
czytaj więcej

Galerie

Opracowanie: szkolnastrona.pl