Projekty

Jesteś tu: » Strona główna » Projekty


Od sierpnia 2012 roku do lipca 2014 nasza szkoła będzie realizowała projekt pt:„ Rozwijanie kreatywności i zwiększanie motywacji uczniów poprzez stosowanie metod aktywnych w procesie nauczania” w ramach akcji Comenius Regio. Projekt jest finansowany ze środków europejskich i ma na celu wzmacnianie i promowanie współpracy miedzy lokalnymi i regionalnymi władzami oświatowymi w Europie.

 

Partnerami w projekcie są Gmina Węgliniec, Zespół Szkół oraz Dom Kultury w Ruszowie. Głównym koordynatorem projektu jest Norweska Gmina Ha wraz z Varhaug skule i Kulture Centre.

Współpraca ta daje możliwość wzajemnego uczenia się, wymiany najlepszych praktyk , pomaga rozwiązywać problemy oraz co najważniejsze daje możliwość poszerzania oferty dotyczącej edukacji szkolnej. W ramach wymiany międzynarodowej zostały zaplanowane następujące aktywności: spotkania robocze partnerów w projekcie, wymiany pracowników zaangażowanych w edukację szkolną, job-shadowing (praktyki), warsztaty, kampanie informacyjne. Nauczyciele biorący udział w projekcie: Grażyna Pitura, Sylwia Papież, Jacek Sochacki, Marzena Eksner- szkolny koordynator projektu.


Swój kolejny pobyt w Norwegii rozpoczęliśmy od spotkania w Helgåleiren i jakże ważnego „budowania zespołu”.

3-6 Grudnia 2013 Nasza wizyta w Norwegii
czytaj więcej

W tym dniu odbyły się XI Prezentacje Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży w naszej szkole. 

23 Maja 2013 Muzyczne warsztaty
czytaj więcej

Swój pobyt w Norwegii rozpoczęliśmy od obserwacji lekcji w Szkole w Varhaug, z którą współpracujemy.

12-14 marca 2013 Nasza wizyta w Norwegii
czytaj więcej

W dniach 13-16 stycznia 2013r. gościliśmy u nas w szkole delegację przedstawicieli gminy Ha oraz nauczycieli ze szkoły w Varhaug w Norwegii.

13-16 stycznia 2013 Druga wizyta Norwegów
czytaj więcej

W dniach 26-28 listopada 2012 odwiedzili nas nauczyciele ze szkoły podstawowej w Varhaug oraz Centrum Kultury Naerbo w Norwegii.

26-28 listopada 2012 Pierwsza wizyta Norwegów
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl